דום נשימה בשינה ילדים

דום נשימה בשינה בילדים היא הפרעת שינה בה יש לילד הפסקות נשימה קצרות בזמן השינה. ההערכה היא כי 1 עד 4 אחוז מהילדים סובלים מדום נשימה בשינה. גילם של ילדים הסובלים ממצב זה משתנה, אולם רבים מהם הם בני שנתיים עד שמונה, כך על פי איגוד דום הנשימה בשינה האמריקאית.
ליצירת קשר לחצו כאן


מהם התסמינים של דום נשימה בשינה בילדים?
הסימפטומים השכיחים של דום נשימה בשינה בקרב ילדים במהלך הלילה כוללים:
·         נחירות קולניות ורועשות
·         השתעלות, התנשפות או החנקות במהלך השינה
·         נשימה דרך הפה
·         הרטבה במיטה
·         עצירה של הנשימה
·         שינה בתנוחות משונות
תסמינים של דום נשימה בשינה לא מתרחשים רק בלילה. אם ילדכם אינו שקט בלילה בגלל הפרעה זו, תסמינים בשעות היום יכולים לכלול:
·         עייפות
·         קושי להתעורר בבוקר
·         הילד נרדם במהלך היום

לפעמים, הסימן היחיד לדום נשימה בשינה בקבוצת גיל זו הוא שינה מוטרדת או מופרעת, ילד אשר יש לו, דום נשימה בשינה והוא לא מטופל במשך תקופה ארוכה שנתו מופרעת, וכתוצאה מכך יסבול מעייפות כרונית ביום. ילד עם דום נשימה בשינה אשר לא מטופל עלול חוות קשיי ריכוז בבית הספר. מה שיכול להוביל לבעיות למידה וביצועים אקדמיים לקויים. חלק מהילדים עלול לפתח גם היפראקטיביות, מה שגורם לאבחון שגוי שלהם עם הפרעת קשב וריכוז (
ADHD). ההערכה היא שתסמינים של דום נשימה חסימתי בשינה עשויים להופיע אצל עד 25 אחוז מהילדים עם אבחנה של הפרעות קשב וריכוז. ילדים אלה עשויים גם להתעכב מבחינה חברתית ואקדמית. במקרים חמורים יותר, דום נשימה בשינה אחראי על עיכובי צמיחה ועיכובים קוגניטיביים ובעיות לב. דום נשימה בשינה בעיקר במבוגרים אשר לא מטופל עלול לגרום ללחץ דם גבוה, להגדיל את הסיכון לשבץ והתקף לב. יתכן והוא קשור גם להשמנה בילדות. 

מי הם הילדים הנמצאים בקבוצת סיכון לדום נשימה בשינה?
·         ילדים עם היסטוריה משפחתית של דום נשימה בשינה
·         ילדים  עם עודף משקל
·         ילדים הסובלים ממצבים רפואיים שונים (שיתוק מוחין, תסמונת דאון, חריגות בגולגולת או בפנים)
·         ילדים שנולדו במשקל לידה נמוך מהממוצע


אם ברצונכם לשמוע עוד על דום נשימה בשינה, ילדים או מבוגרים, הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, שהינו הרופא המוביל בארץ בטיפול בנחירות ובתסמונת דום נשימה בשינה בעזרת התקנים דנטליים, הוא בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לבעיות שינה וטיפל במשך השנים במאות אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר כאן.
בניית אתרים 2all