דום נשימה סימפטומים

דום נשימה בשינה היא הפרעת שינה בה הנשימה מופרעת לזמן קצר שוב ושוב במהלך השינה. בדום נשימה בשינה הפסקת הנשימה נמשכת לפחות עשר שניות. דום נשימה בשינה מתרחש כאשר השרירים בחלק האחורי של הגרון לא מצליחים לשמור על נתיב אוויר פתוח.

ליצירת קשר לחצו כאן 098347444

דום נשימה בשינה, יכול לגרום לשינה מקוטעת ורמות חמצן נמוכות בדם. עבור אנשים עם דום נשימה בשינה, השילוב של שינה מופרעת וצורך לחמצן עלול להוביל ליתר לחץ דם, מחלות לב, מחלות כלי דם, סוכרת, הפרעות בריכוז ובזיכרון ודיכאון. דום נשימה בשינה מגדיל בצורה ניכרת גם את הסיכון בנהיגה בשל עייפות כרונית.

האם לדום נשימה בשינה סימפטומים שניתן לזהות לבד?

התסמינים השכיחים של דום נשימה בשינה כוללים:

·         הסימפטום השכיח ביותר של דום נשימה בשינה הוא נחירות. אך, לא כל מי שנוחר, סובל מדום נשימה בשינה. נחירות עשויות להוות סימן לדום נשימה בשינה כאשר אחריהן מופיעות הפסקות נשימה, חרחורים או התנשפויות.

·         נחירות חזקות או תכופות

·         עצירות שקטות בנשימה

·         קולות התנשפות או חנק

·         עייפות במהלך היום

·         חוסר מרץ לאחר שינה

·         קושי לקום בבוקר מהשינה

·         כאבי ראש בבוקר ובמהלך היום

·         קשיי ריכוז

·         הליכה מרובה לשירותים בזמן הלילה

·         ירידה בחשק המיני

·         עצבנות

·         לחץ דם גבוה

·         דיכאון

מה ניתן לעשות על מנת לברר האם אנחנו אכן סובלים מדום נשימה בשינה?

במידה ואתם חושבים שיש לכם או לבן הזוג דום נשימה, תסמינים שהוזכרו למעלה מתאימים, אזי מומלץ לפנות לרופא מומחה של בעיות שינה או לרופא משפחה על מנת לקבל אבחון מדויק יותר ובמידת הצורך הוא ישלח אתכם לבדיקה של מעבדת שינה.

האם יש להרבה אנשים דום נשימה בשינה?

תופעה של דום נשימה בשינה היא תופעה שכיחה למדי, כ6% מהאוכלוסייה סובלים ממנה בדרגות חומרה שונות, מספר הגברים המאובחן בתסמונת הוא כפול ממספר הנשים. בגיל העמידה כמות המקרים של הפסקות נשימה בשינה הולכת וגדלה.

גילו שיש לי דום נשימה בשינה, האם זה מסוכן?

דום נשימה בשינה אינו מסכן חיים בצורה מיידית אך יש לו השפעות רבות על האדם שסובל מתסמונת זאת. בטווח הארוך דום נשימה בשינה מהווה גורם סיכון למחלות לב, מחלות כלי דם, לחץ דם גבוה, הפרעות קצב, שבץ מוחי, פגיעה בתפקוד המיני, עייפות מתמשכת יכולה מעלה באופן דרסטי את הסיכוי להיפגע מתאונות עבודה ותאונות דרכים.

אם ברצונכם לשמוע עוד על הסימפטומים של דום נשימה בשינה, הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, שהינו הרופא המוביל בארץ בטיפול בנחירות ובתסמונת דום נשימה בשינה בעזרת התקן דנטלי לקידום הלסת התחתונה, הוא בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לבעיות שינה וטיפל במשך השנים במאות אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר כאן.

בניית אתרים 2all