טיפול בנחירות בעזרת התקן דנטלי

שינה טובה היא המפתח לאורח חיים בריא פיזית ונפשית. אדם בוגר ואדם צעיר כאחד זקוקים לשינה טובה בכדי להרגיש טוב ולחיות טוב. מה קורה כאשר מתעוררת בעיית נחירות? האם מדובר רק במטרד אסטטי? איך מנהלים זוגיות כאשר אחד מבני הזוג נוחר? כאן תוכלו לקבל תשובות לכל השאלות האלו ולשאלות רבות נוספות בתחום. המרפאה של דר ירון חביב היא המקום בו תגלו שאפשר, כדאי וגם צריך לטפל בנחירות בטכניקת טיפול בנחירות הכוללת שימוש בהתקן דנטלי, לגברים ונשים כאחד.

טיפול בנחירות בעזרת התקן דנטלי

דום נשימה בשינה כגורם לנחירות

תסמונת דום נשימה בשינה היא גורם עיקרי לנחירות, הבשורה הטובה היא שמדובר בבעיה ברת טיפול אצלנו במרפאה. במידהואתם מתעוררים עייפים בכל בוקר, סובלים מפה יבש בלילה וכאבי ראש בבוקר, מכירים היטב מצבים של התעוררות בתחושת חנק, כדאי להגיע אל המרפאה ולאבחן את בעיית השינה והדרכים לפיתרון.

ידעתם כי קיימים מקרים בהם אדם מתעורר כ-40 פעמים בממוצע לשעה במהלך הלילה? מעבדת שינה תוכל לבדוק האם אתם סובלים גם מתסמונת דון נשימה בשינה, כך תוכלו לדעת מהו הגורם לנחירות ובהתאם לכך גם לקבל טיפול. חומרתה של תסמונת דום נשימה בשינה נקבעת על פי מספר הפסקות הנשימה בכל שעה. מצב של עד כ-5 הפסקות נשימה בשעה מוגדר כמצב נורמלי, מצב של עד כ-15 הפסקות נשימה בשעה יוגדר ברמת חומרה בינונית, מצב של מעל 30 הפסקות נשימה בשעה יוגדר כמצב חמור המחייב טיפול (באמצעות התקן דנטלי). הנחירות יטופלו ביחד עם הטיפול בתסמונת דום נשימה בשינה.

איך מטפלים בבעיה?

  1. שימוש במסכת CPAP להזרמת אוויר בלחץ, עליכם לישון עם המסכה במהלך הלילה כולו.
  2. הליכים כירורגיים לטיפול בבעיה, תופעות הלוואי עשויות להיות חמורות.
  3. טיפול בנחירות (באמצעות התקן דנטלי) כטיפול שמרני, יעיל ונוח עם תופעות לוואי מעטות וקטנות. טיפול בנחירות עם התקן דנטלי מתאים למקרים של דום נשימה קל, בינוני וגם למקרים חמורים כאשר אין הסתגלות ל CPAP.

מהו התקן דנטלי לטיפול בנחירות?

מדובר במכשיר אותו מתאימים באופן אישי לכל מטופל על פי האנטומיה של הפה, המכשיר מורכב משתי פלטות עם אפשרות של קידום הלסת התחתונה בהתאמה אישית. ישנם מספר רב שלהסוגים והסוגים המבוצעים במרפאתנו הם מהטובים בעולם. אנו מזמינים אתכם ללמוד עוד על התקן ועל האפשרות לשים סוף לנחירות, לישון טוב יותר, לשפר את הזוגיות וגם לחיות בריא.

 

logo בניית אתרים