מעבדות שינה

דום נשימה בשינה הוא אחד מהפרעות השינה הנפוצות ביותר. המניע הוא חסימה חוזרת של דרכי הנשימה העליונות במהלך השינה שגורמת להפסקות של הנשימה, מאמץ נשימתי וירידה חוזרת ברמות החמצן בדם. לרוב הפסקת הנשימה היא קצרה, בין עשר לשלושים שניות (הפסקת נשימה יכולה להגיע לעתים עד שתי דקות) אך היא גורמת להתעוררות על מנת לחדש את הנשימה וכתוצאה מכך השינה נקטעת. ברוב הפעמים האדם אינו מודע כלל למצבו ולפעמים הרבות בהן התעורר במהלך הלילה. המחזור של יקיצות יכול להתרחש עשרות ואף מאות פעמים בלילה אחד. תסמונת זאת יכולה לגרום לתחושת עייפות בבוקר, כאבי בוקר, תחושת יובש בפה, ולעתים מרגישים תחושת מחנק.

ליצירת קשר לחצו כאן 098347444

חוקרים רבים בדקו ומצאו את הקשר בין דום נשימה בשינה למחלות לב, מחלות כלי דם, שבץ מוחי, עליה בלחץ הדם, הפרעות בריכוז ובזיכרון, דיכאון, והפרעה בתפקוד המיני. אצל ילדים נמצא קשר בין הפרעות שינה לבין הפרעות קשב וריכוז.

במידה ואתם חושבים שאתם סובלים מדום נשימה בשינה או מהפרעה אחרת בזמן השינה, כדאי לפנות לרופא המשפחה או לרופא מומחה בתחום על מנת לקבל הפניה למעבדת שינה.

לפני שפונים למעבדות שינה, כדאי לבצע מעקב ורישום של הרגלי השינה שלכם, כתיבה של דפוסי השינה, יכולה לסייע מאד לרופא לתת אבחון מדויק של הבעיה.

כדאי לבדוק מספר פרמטרים חשובים:

·         מה אכלתם לפני השינה וכמה זמן לפני השינה.

·         האם שתיתם אלכוהול או קפה לפני השינה.

·         מה השעה שבה הלכתם לישון ומתי התעוררתם.

·         האם אתם זוכרים שהתעוררתם בלילה? כמה פעמים? ולאיזה צורך?

·         האם אתם לוקחים תרופות הרגעה לפני השינה?

·         האם אתם נתונים בלחץ?

·         מהי תנוחת השינה שלכם?

צוות במעבדת שינה כולל מגוון רחב של מומחים שונים: רופאי שיניים, פסיכיאטרים, רופאי אא"ג, כירורגים ועוד. המעבדות עצמן מצוידות במכשור רב המאפשר מדידה של פרמטרים רבים: קצב הלב, רמת החמצן בדם, מדדים של הפעילות החשמלית של הלב, מדידה של גלי המוח, חריקת שיניים, מתח שרירים, מודדים את עוצמת הנחירות ועוד.

אם ברצונכם לשמוע עוד על בדיקות שינה במעבדה, הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, שהינו הרופא המוביל בארץ בטיפול בנחירות ובתסמונת דום נשימה בשינה בעזרת התקנים דנטליים לטיפול בנחירות ותסמונת דום נשימה בשינה, בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לבעיות שינה וטיפל במשך השנים במאות אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר כאן.

בניית אתרים 2all