הפסקות נשימה

אתם עייפים מאוד אחרי יום ארוך וכל מה שאתם רוצים לעשות זה להיכנס למיטה, לשים את הראש על הכרית ולעצום את העיניים. אתם נכנסים למיטה אך בן הזוג כבר ישן ונוחר ברמות רעש כאלה שאתם לא יכולים להירדם. חלק מבני הזוג פשוט משלימים עם הבעיה, חלקם עוברים לישון בחדר אחר ומספר לא קטן של זוגות אף נפרדים בשל חוסר היכולת לישון בצורה שקטה ביחד. הבעיה אינה רק של בן הזוג שסובל מרעש הנחירות - ייתכן והנוחר עצמו סובל מתסמונת דום נשימה בשינה והוא אפילו אינו מודע לכך.

ליצירת קשר לחצו כאן 098347444
בדרך כלל אדם הסובל מדום נשימה בשינה, מתקשה לקום בבוקר, מרגיש עייפות במהלך היום, אינו מרוכז, עצבני ואף עלול להיות חשוף לבעיות בריאות שונות כגון: מחלות לב, מחלות כלי דם, שבץ מוחי, עליה בלחץ הדם, הפרעות בריכוז ובזיכרון, דיכאון, והפרעה בתפקוד המיני.

תופעה של דום נשימה בשינה היא תופעה שכיחה, כ6% מהאוכלוסייה סובלים ממנה. מספר הגברים המאובחן הוא כפול ממספר הנשים. בגיל העמידה כמות המקרים של הפסקות נשימה בשינה הולכת וגדלה.

הפסקות נשימה בשינה ניתן לחלק לשלוש דרגות של חומרה – דרגה קלה, דרגה בינונית ודרגה קשה, החלוקה תלויה בתדירות של הפסקות הנשימה הממוצעת בשעה.

מה קורה למעשה בדום נשימה בשינה?

דום נשימה בשינה אצל מבוגרים נובע מחולשה של שרירי הלוע וחסימתם של מעברי האוויר. השרירים הנשימתיים מתרפים עד לקריסתם אל מעבר האוויר וחסימה מוחלטת שלו. הבעיה מוחמרת כאשר מוסיפים למשוואה משקל עודף, עישון וגיל מבוגר.

איך מטפלים בדום נשימה בשינה?

כדאי לפנות לרופא מומחה המטפל בהפרעות שינה ונחירות על מנת לקבל אבחון מדויק של הבעיה. בהתאם לאבחון יוחלט האם יש צורך באבחון נוסף במעבדת שינה ומהן דרכי הטיפול המומלצות. הרופא יבדוק פרמטרים שונים כגון: גיל, עודף משקל, עישון, מזון ועוד.

מהם העזרים הנפוצים לטיפול בדום נשימה בשינה?

הרופא יכול להציע מספר מכשירים שיקלו על התסמונת:  מסכת CPAP המזרימה אוויר בלחץ גבוה או התקן דנטלי לשיניים המושך קדימה את הלסת התחתונה.אם ברצונכם לשמוע עוד על הפסקות שינה, הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, שהינו הרופא המוביל בארץ בטיפול בנחירות ובתסמונת דום נשימה בשינה בעזרת התקן דנטלי -  אחד הטיפולים המקובלים והיעילים ביותר, בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לבעיות שינה וטיפל במשך השנים במאות אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר כאן.

בניית אתרים 2all