בדיקת דום נשימה בשינה

במידה ואתה חושד שיש לך דום נשימה בשינה, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לפנות לרופא המשפחה או לרופא מומחה להפרעות שינה. כדאי להביא איתך תיעוד של השינה שלך (אפשר לבקש מבן הזוג שיצלם אתכם בזמן השינה בווידאו) ולחשוב על שאר הסימפטומים האחרים שיש לך. שאל את בן או בת הזוג שלך האם הוא או היא מבחינים שאתה נוחר בכבדות, נחנק, מתנשף או מפסיק לנשום במהלך השינה. מומלץ להביא רשימה מעודכנת של תרופות, כולל תרופות ללא מרשם שאתה נוטל באופן קבוע.

ליצירת קשר לחצו כאן 098347444


אחת השיטות הנפוצות ביותר המשמשות לאבחון דום נשימה בשינה היא מחקר שינה, אשר עשוי לדרוש שהות לילה במעבדת שינה. מחקר השינה עוקב אחר מגוון פרמטרים  במהלך השינה כולל מצב שינה, תנועת עיניים, פעילות שרירים, קצב לב, מאמץ נשימתי, זרימת אוויר ורמות חמצן בדם. בדיקה זו משמשת הן לאבחון דום נשימה בשינה והן לקביעת חומרתה.


מה החשיבות של בדיקה במעבדת שינה?

בבדיקת שינה במעבדה ניתן לקבוע באופן מדויק עד כמה חמורה הבעיה, כמה פעמים בשעה מתרחש דום נשימה בשינה? האם פעילות קצב הלב תקינה? האם מגיע מספיק חמצן לאיברים השונים? עד כמה עמוקה השינה והאם המטופל מצליח לקיים מחזורי שינה תקינים.


מהו דום נשימה בשינה?

תסמונת דום נשימה בשינה נגרמת בשל חסימת תדירה וחוזרת של מעברי האוויר העליונים בשעת השינה, בסיס הלשון והחך הרך רפויים וצונחים מטה. החסימה של האוויר גורמת להפסקה בת מספר שניות (בדרך כלל 10 עד 30 שניות) אך לפעמים עד שתי דקות של הנשימה ולירידה חדה ברמות החמצן בדם. בשל כך, מתרחשת יקיצה קצרה, שנועדה לפתיחת מעבר האוויר וחידוש נשימה. פתיחת אוויר זאת היא שגורת לרעש הנחירה. דום נשימה עשוי להוביל ליקיצות רבות, שלרוב אינן מובחנות ע"י האדם עצמו. היקיצות פוגעות ברצף ובאיכות השינה וגורמות לעייפות רבה ותחושת נמנום לאורך כל היום. דום נשימה בשינה יכול להתרחש עשרות פעמים בשעה.


אם ברצונכם לשמוע עוד על בדיקת דום נשימה בשינה, הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, שהינו הרופא המוביל בארץ בטיפול בנחירות ובתסמונת דום נשימה בשינה בעזרת התקנים דנטליים, הוא בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לבעיות שינה וטיפל במשך השנים במאות אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר
כאן.

בניית אתרים 2all