בעיות שינה בהריון

למרבית הנשים, הריון הוא זמן של שמחה גדולה, התרגשות וציפייה. למרבה הצער כמעט כל הנשים סובלות מבעיות שינה בהריון. במהלך השליש הראשון נשים בהריון נוטות לישון יותר אך יש ירידה באיכות השינה, ולא מעט נשים מדווחות שההיריון גורם להן להרגיש תשושות במהלך כל היום. הסיבות להפרעות שינה יכולות לנבוע משינויים פיזיולוגיים ושינויים הורמונליים המשפיעים רבות גם על נשים אשר מעולם לא סבלו מהפרעות שינה. הבעיות כוללות: הפרעות נשימה במהלך השינה, תסמונת רגליים חסרות מנוח, שינה לא רצופה, נדודי שינה וצרבות.

ליצירת קשר לחצו כאן 098347444

נשים רבות גם מדווחות על תחושה של עייפות יתרה במהלך ההיריון, במיוחד בשליש הראשון והשלישי. בהתחשב בדרישות הגופניות והרגשיות של ההיריון ושכיחות הפרעות השינה בקרב נשים הרות, אין זה פלא שנשים בהריון נראות מותשות כל כך.

אחת הסיבות לעייפות ובעיות שינה במהלך ההיריון הן שינויים ברמות ההורמונים. עליית ברמות הפרוגסטרון עשויה להסביר באופן חלקי עייפות יתר במהלך היום, במיוחד בשליש הראשון. לשינויים ההורמונליים עשויה להיות השפעה מעכבת על שרירים העלולים לגרום לנחירות ונשים עם משקל עודף קיים סיכון לפתח דום נשימה בשינה.

הפרעות אלו, כמו גם אלה הנגרמות כתוצאה מבחילות ושאר בעיות הקשורות להריון, עלולות לגרום לאובדן שינה משמעותי. נשים רבות חוות נדודי שינה בגלל רגשות חרדה מפני הלידה, מציאת איזון נכון בין להיות אמא ועבודה, או החששות ממערכת היחסים המשתנה עם בן הזוג. זה נכון במיוחד לגבי אימהות שיולדות בפעם הראשונה.

מהם הסימפטומים השכיחים של בעיות שינה אצל נשים בהיריון?

להלן בעיות השינה הנפוצות והסימפטומים שלהם שעלולים להופיע במהלך ההיריון:

נדודי שינה - נדודי שינה קשורים לרוב למתח או חרדה מהלידה המתקרבת, מהעבודה, מציאת איזון בין עבודה ואימהות.

תסמונת רגליים חסרות מנוח – התסמינים כוללים, תחושות לא נעימות ברגליים – עקצוץ וכאב.

דום נשימה בשינה - דום נשימה בשינה היא הפרעת שינה בה הנשימה מופרעת שוב ושוב במהלך השינה. מאפיין בולט של דום נשימה בשינה הן נחירות רועשות המלוות בהפסקות ארוכות, ואז התנשפות או מחנק בזמן השינה.

צרבת - נשים רבות בהריון סובלות מצרבות שפוגעת ביכולת להירדם ואף פוגעות באיכות השינה.

מתן שתן תכוף – זהו מאפיין שכיח בזמן ההיריון ויכול לגרום לאובדן שעות שינה.

אם ברצונכם לשמוע עוד על בעיות שינה בהריון, הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, שהינו הרופא המוביל בארץ בטיפול בנחירות ובתסמונת דום נשימה בשינה בעזרת התקנים דנטליים, הוא בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לבעיות שינה וטיפל במשך השנים במאות אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון: 052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר כאן.

בניית אתרים 2all