פטריה בפה למבוגרים

פטריה בפה  - ששמה המדעי הינו קנדידה, היא תופעה בה יש הצטברות של הפטרייה על רירית הפה. קנדידה היא אורגניזם נורמלי בפה, אך לעיתים היא עלולה להתפשט ולגרום לבעיות שונות. הפטרייה נמצאת בדרך כלל בפה, בדרכי העיכול ובעורם של מרבית האנשים הבריאים. מערכת החיסון והחיידקים התקינים בגוף בדרך כלל שומרים על קנדידה באיזון. כאשר הפרעה של איזון זה, היא עלולה לגרום לצמיחת יתר של פטריית הקנדידה, ולגרום לזיהום בפה או בגרון.

ליצירת קשר לחצו כאן 098347444

הפטרייה יכולה להופיע אצל כל אחד, אבל יש סבירות גדולה שהיא  תופיע בתינוקות ובאנשים מבוגרים מכיוון שמערכת החיסון שלהם חלשה יותר. הפטרייה גם נוטה להופיע אצל אנשים עם מערכת חיסון חלשה או מצבים בריאותיים שונים וגם אצל אנשים הנוטלים תרופות המדכאות את פעילות מערכת החיסון. פטרייה בפה הוא בעיה מינורית אם אתה בריא, אך אם יש לך מערכת חיסון מוחלשת, התסמינים עשויים להיות חמורים יותר וקשים לשליטה.

מי הם האנשים ברמת סיכון גבוה לסיבוכים?

 האנשים עם גורמי סיכון הקשורים בפטרייה הם:

·         אנשים עם סוכרת לא מאוזנת

·         חולי איידס

·         חולים בסרטן או כאלה הנמצאים בטיפול כימותרפי או ביולוגי או תרופות אחרות

·         נשים בהריון

·         אנשים הנוטלים אנטיביוטיקה

·         אנשים אחרי ביצוע השתלת איברים

·         אנשים שמקבלים סטרואידים


מהם הגורמים שיכולים לעודד התפרצות של קנדידה?

הגורמים היכולים לגרום להתפרצות המחלה הם:

·         מתח נפשי

·         נטילת אנטיביוטיקה במינון גבוה

·         רמות סוכר גבוהות בדם

·         וירוסים שונים

·         גלולות למניעת היריון

·         תרופות נגד צרבת

·         זיהומים סביבתיים

·         תזונה המכילה כמויות גדולות של פחמימות וסוכרים


מהם דרכי הטיפול בקנדידה בפה?

הטיפול בקנדידה כולל מספר מישורים:

·         אבחון מהיר של הבעיה - כדאי ללכת לרופא על מנת לקבל אבחון, על מנת לוודא שאכן מדובר בקנדידה ולא בבעיה אחרת. ככל שהאבחנה והטיפול יהיו מהירים יותר כך יהיה ניתן להיפטר ממנה בקלות ובמהירות.

·         שמירה על היגיינה של השיניים והפה – צחצוח הפה פעמיים ביום – רצוי לצחצח אחרי כל ארוחה.

·         החלפת מברשת שיניים – הקפידו לצחצח עם מברשת רכה, מומלץ להחליף את מברשת השיניים בתדירות גבוהה בזמן הטיפול בפטרייה.

·         שטיפת הפה עם מי מלח – כדאי לערבב כפית מלח יחד עם כוס מים, גרגרו את המים בחלל הפה במשך מספר דקות.

·         טיפול תרופתי – במקרים חמורים, ניתן לקבל מרופא תכשירים אנטי פטרייתיים. אותו אפשר לתת בכדורי מציצה, שטיפת פה, נוזל או כדורים.

יש לציין כי לעיתים כאבים מסוג אחר מאובחנות בטעות כפטרייה למשל תסמונת הפה השורף (burning mouth syndrome) שהיא תסמונת הכולל כאבים עיצביים בחלל הפה המשויכת לעיתים בטעות להמצאות פטרייה


במידה אתם סובלים מפטריה בפה, מבוגרים או ילדים הנכם מוזמנים לפנות למרפאה שלנו לקביעת פגישת ייעוץ עם ד"ר ירון חביב, מטפל בכאבי פנים ולסת כרוניים וכן בטיפולי שיניים מורכבים בחולים עם סיכון גבוה, הוא בעל ניסיון של שנים רבות בכל התחומים הקשורים לכאב באזור חלל הפה והפנים וטיפל במשך השנים באלפי אנשים בהצלחה רבה, וכל זאת באווירה נעימה ובגישה אישית למטופל המשרה עליו רוגע וביטחון. הנכם מוזמנים להתקשר אלינו בטלפון:
052-6125076 או בטלפון: 09-8347444 או צרו קשר כאן.

בניית אתרים 2all