1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. שונות
  4. בדיקת דום נשימה בשינה

בדיקת דום נשימה בשינה - הצעד הראשון לפתרון דום נשימה בשינה

למרות שדום נשימה בשינה אינו מקבל דגש ביחס למחלות אחרות (שימו לב כמה מעט פרסום הוא מקבל, יחסית ללחץ דם גבוה או לשבץ, למשל), לאותם 4% גברים מעל גיל העמידה (ו-2% נשים בנות גיל זהה) הוא נחשב לבעיה קשה למדי. לא רק בשל היותו מסכן חיים באופן ישיר, אלא גם בשל תופעות הלוואי העקיפות שלו (נחירות, עייפות, דיכאון בעיות לב ועוד רשימה ארוכה של תחלואים ותופעות). אך הגיוני הוא, כי הסובלים מתסמונת דום נשימה בשינה ינסו למצוא כל פתרון אפשרי שיקל על מצבם, גם אם לא יפתור את הבעיה באופן מוחלט וסופי. הצעד הראשון לכיוון הפתרון (הזמני או המתמשך) הוא ביצוע בדיקת דום נשימה בשינה. בדיקה ביתית או מעבדית כזו נחוצה, מכיוון שגם נחירות וגם דום נשימה בשינה נבדקות,  מנוטרות ומצע להן טיפול גם דרך מעבדת השינה.

ליצירת קשר לחצו כאן

בדיקת דום נשימה בשינה - כיצד היא מתבצעת?

בדיקת דום נשימה בשינה, כמו בדיקות הפרעות שינה נוספות, יכולה להתבצע במעבדת שינה. במהלף הבדיקה, מחובר המטופל הנבדק למערכת ניטור תפקודים שלמה, אשר בוחנת ומנטרת כל שנייה ודקה מזמן שהותו (ושנתו) של הנבדק במעבדת השינה. חלק מתוצאות הבדיקה מתקבלות בזכות מערכת הניטור הממוחשבת המשוכללת הנמצאת במעבדות שינה, וחלקים אחרים בעיקר בילדים יכולים להתקבל באמצעות הסרטה בווידיאו של כל תנועותיו של הנבדק בזמן השינה. התוצאות מנותחות על ידי צוות המעבדה, המנוסה בהפרעות השינה השונות.  היום חלק גדול מהבדיקות הן בדיקות ביתיות שיעילות בעיקר במקרים של איתור תסמונת דום נשימה בשינה ופחות בהפרעות שינה אחרות. אולם, גם ללא בדיקת דום נשימה בשינה ניתן לחשוד (או להניח, אם תרצו) בקיומה של התסמונת, במקרים בהם אתם מתעוררים עייפים בבוקר, סובלים מקימות תכופות במהלך הלילה, נוחרים או מתעוררים כשפיכם יבש.

 

חושדים כי אתם סובלים מדום נשימה בשינה?

אל תהססו ופנו כבר היום למרפאת ד"ר ירון חביב - מומחה לרפואת הפה, המתמחה בפתרון בעיות דום נשימה בשינה! אנשי המקצוע המיומנים שלנו עומדים לרשותכם בכל שאלה או ייעוץ!

logo בניית אתרים