1. דף הבית
  2. מאמרים
  3. שונות
  4. הפסקת נשימה בשינה טיפול

הפסקות נשימה בזמן שינה - אל תעצרו את נשימתכם עד לגילוי הסיבה!

הפסקות נשימה בזמן שינה, דום נשימה בשינה, עצירת נשימה בשינה ועוד שמות רבים, מתארים תסמונת אחת, הפרעת שינה בודדת, נפוצה אבל פחות מוכרת, המתבטאת בכך שבזמן השינה האדם פשוט מפסיק לנשום. כמובן שמאחר ומדובר בנשימה שהיא פעולה לא רצונית המיועדת לספק חמצן לגופנו, תוך פרק זמן קצר, מתחיל האדם לנשום שוב. אבל, אותו פרק זמן של חוסר נשימה וההתעוררות שלאחריו, גורמים לכך כי האדם הישן אינו ישן באופן רציף, ולכן, הוא גם מתעורר בבוקר כשהוא עייף. הפסקות נשימה בשינה אף הופכות למסוכנות הרבה יותר, בעת נטילת תרופות מטשטשות, תרופות הרגעה,  מצבים כמו רקע קרדיאלי, בעיות של יתר לחץ דם וכיו"ב,

ליצירת קשר לחצו כאן

הפסקת נשימה בשינה - טיפול מתאים מתחיל באבחון מדוקדק של הבעיה

חלק גדול ממקרי הפסקת נשימה בשינה אינם מדווחים על ידי האדם הלוקה בתסמונת זו, מאחר והוא אינו זוכר כל פעם כזו בה הגוף שלו "התניע" מחדש את מערכת הנשימה. מרבית המקרים מדווחים על ידי מי שישן עם האדם, בן או בת זוגו, בני משפחה וכד'. בכל המקרים בהם האדם אינו מודע לכך, את העייפות שלאחר השינה שלו, הוא ייחס לנסיבות שונות לגמרי. אם כן, קיים צורך לבחון באופן מחקרי את הפסקת הנשימה בשינה, וזהו תפקידה של מעבדת שינה.
יחד עם זאת, בשלבי הטיפול בבעיה יש צורך במומחים יעודיים. ישנו צורך לאבחן במדויק את הסיבה להפסקות הנשימה בזמן השינה, על מנת לסלק את הגורם הגורם אותן, או, לחילופין, לספק לאדם דרכי התמודדות עם הסיבה להפסקות הנשימה שלו (כגון סד דנטאלי מיוחד המולבש על לסתותיו של האדם).

 

הפסקות נשימה בזמן שינה עלולות להיות מסוכנות ולהביא לרשימה ארוכה ומגוונת של סכנות, לא רק לאדם הסובל מהן, אלא גם לסביבתו.

מרפאת ד"ר ירון חביב - מומחה לרפואת הפה - מתמחה בבעיות הפסקות נשימה בזמן שינה!

 


logo בניית אתרים